Rundt 20 stykker møtte opp denne klubbkvelden i april.

Kveldens tema var makrofoto/nærfoto og denne delen ble holdt av John Colbensen. Han tok for seg fotoutstyret som trengs for denne type foto, samt tilleggsutstyr som er kjekt å ha for å skape lys, evt ta vekk lys.

Makrokveld

Vi hadde også celebert besøk fra NSFF, der vår regionkontakt Leonard Løvoll overrakte diverse plaketter og hederstegn til flere av våre medlemmer. Disse 3 fikk utdelt Nasjonal gullplakett 100 poeng: Sheila Alnes, Peter Elias Hoddevik og Monica Elise Vestre.

Sverre Sebjørnsen og Peter Elias Hoddevik fikk utdelt Internasjonal bronseplakett 25 poeng. I tillegg fikk Peter Elias også Internasjonal sølvplakett 50 poeng.

Noen fikk også utdelt Hederstegn fra NSFF. Sheila Alnes, Peter Elias Hoddevik, Monica Elise Vestre og Sverre Sebjørnsen fikk utmerkelsen ANSFF (Artist Norsk Selskap For Fotografi). De har da oppnådd 200 poeng i nasjonale og internasjonale konkurranser. Diplom og bronsemerke ble utdelt.

Peter Elias tok med flere utmerkelser

Geir Jartveit, Sheila Alnes og Monica Elise Vestre fikk utdelt hederstegnet ENSFF (Eksellense Norsk Selskap For Fotografi). Denne utmerkelsen får du når du har sanket 1000 poeng i nasjonale og internasjonale konkurranser. Her er også kravet at du må ha 3 premierte bilder i NM og 3 premierte bilder internasjonalt med totalt 50 forskjellige bilder. Diplom og sølvmerke ble utdelt.

Monica fikk ENSFF

I pausen spiste vi oss stapp mett på bollefocaccia, som vår eminente baker, Ingebjørg, hadde laget.

Etter pause, ble det en kort oppsummering fra John rundt dette med makro/nærfoto. En lysbildefremvisning, ble det også tid til.

Ingebjørg informerte om klubbkonkurransen og vi fikk tatt et kvarter med bildekritikk.

Til slutt ble det prat rundt Fototreff og filmtreff Nordvest 2019, der Skodje Fotoklubb og Ålesund kameraklubb står sammen om arrangementet