Foto: Ole Bjørn Steinsvik - Dark side of the Moon 

Høstrunden av Foto-NM er ferdig juryert, og jubelen er stor! Skodje Fotoklubb er årets klubb 2019 når de to rundene i foto-NM er sammenlagt. Denne tittelen hadde vi også i 2017, og vi er ekstra stolte over å gå inn med tittelen «norgesmestere» for andre gang i vårt jubileumsår, 10 år!

 I tillegg til gode sammenlagte resultater var det også veldig gode enkeltprestasjoner. Peter Elias Hoddevik, klubbens yngste medlem, kom på 2. plass i kategorien «Årets ungdomsfotograf». Ole Bjørn Steinsvik vant «Jan Baashus-Jessen-plakett» for beste kreative bildet «Dark side of the Moon». Dette bildet vant han også 1. plass med i kategorien «kreativ».

 Sheila Alnes fikk 1. plass i fargepapir for «Passage», og i samme kategori tok Cathrin Flate Reiten 2. plass med «Perfect vision». I tillegg til pallplasseringene var det mange bilder som både fikk HO og antatt. Resultatene og bildene kan du finne på NSFF sine nettsider.