Benedicte. Foto: Peter Elias Hoddevik. Juryen sier dette om sølvbildet Benedicte: "This image demonstrates great control of natural light. The composition is first rate and the pose has a wistful look on the young woman´s face. It is more than just a record of someone standing by a window."

Breaking the mist. Foto: Cathrin Flate Reiten. Juryen sier dette om gullbildet: "We liked the dream like quality of this image. The choice of a simple format with excellent use of technique makes this image stand out. The restricted colour use adds to the overall effect. The quality of the face is excellent."

Drying Rack. Foto: Geir Jartveit. Bildet fikk hele 7,3 poeng i NM for fotoklubber. Gjennomsnittet for Skodje i denne konkurransen var 5,87

Juryen skriver om dette bildet:"This was chosen for being technically excellent and a rather different take on behaviour. You did´t need to see the whole of the Heron to know the full story. Sharpness is great and good exposure. Good composition employed. Sadly the day was not going to end well for the Frog!!"


Det løser Sig. Foto: Ole Bjørn Steinsvik. Juryen skriver om dette bildet: "Et utrolig godt konsertbilde, du kjenner svetten gjennom bildet. Rett komponert. Crispy. Det er kroppet veldig riktig. Fin form i hatten. Fine sort-hvitt toner. Får lyst til å dra på konsert. Dette er et godt bronsebilde."

Vi er stolte og glade for de gode resultatene i første runde i NM i foto 2017, både i NM for klubber og individuelt.

I alt leverte klubben 282 bilder, noe som er "knusende ny innleveringsrekord", som John uttrykte det etter at fristen var ute.

Resultatene etter juryeringen var veldig oppløftende, da klubben vår fikk mest poeng sammenlagt. 352 poeng fikk klubben i NM for klubber. På plassene bak Skodje fulgte Oseberg Photo Society, Tønsberg Kamera Klubb, Bekkalokket Fotoklubb, Trondhjems Kameraklubb og Ålesund Kameraklubb.

Det kom også flere gode individuelle resultater. Se bare her:

  • Gullmedalje til Cathrin Flate Reiten i Kreativ klasse projeksjon. 3 av klubbens bilder fikk hederlig omtale og 10 ble antatt

 

  • 3 bilder fikk hederlig omtale og 7 bilder ble antatt i Fritt motiv farge papir

 

  • Geir Jartveit fikk en 3. plass for "Drying Rack" i klassen Natur. 4 bilder ble antatt

 

  • 1 bilde fikk hederlig omtale i klasse Fritt motiv papir kolleksjon

 

  • Peter Elias Hoddevik fikk både 2. plass for "Benedicte", og en hederlig omtale i klasse Fritt motiv projeksjon for ungdom under 25 år.

 

  • 1 bilde fikk hederlig omtale og 25 ble antatt i klasse Fritt motiv monokrom projeksjon

 

  • 3 bilder fikk hederlig omtale og 20 ble antatt i klasse Fritt motiv farge projeksjon

 

 • Ole Bjørn Steinsvik fikk 3. plass for "Det löser Sig". 2 bilder fikk hederlig omtale og 9 ble antatt i klassen Fritt motiv monokrom papir

Peter Elias fikk en glimrende sølvplassering i ungdomsklassen, men gjorde det svært godt også i voksenklassene, og ligger på en individuell 5. plass.

Det blir en utfordring å følge opp dette til høstens avgjørende runde.

Tekst: Arnold Hoddevik